RSS Новости:

Прво коло сабраних дела о. Георгија Флоровског
Изашла из штампе седма свеска часописа „Браничевски весник“ (2016)
Светосавска академија „Куцајте и биће Вам отворено“, Пожаревац, 2017.
Изашао из штампе други том биографског лексикона „Свештено­служитељи Браничевске епархије“
Најновији број часописа „Саборност“ X (2016)
Промоција књига о епископу браничевском Венијамину (Таушановић), Пожаревац, 2016.
Састанак вероучитеља са Владиком, јули 2016.
Осмо епархијско такмичење у познавању Православног катихизиса, 2016.
Изашла из штампе књига „Хришћанство у вртлозима савремености“ аутора др Зорана Крстића
Изашла је из штампе дванаеста књига библиотеке „Приручници“

Презентација је израђена
са благословом Његовог преосвештенства Епископа пожаревачко-браничевског
Г. Игнатија

Пријава на e-mail листу (?)

1.6.2014. | Веронаука » Такмичења и фестивали

Шести циклус такмичења у познавању Православног катихизиса за ученике VII и VIII разреда основне школе, 2014.

Негујући традицију, Одбор за просвету и културу Епархије браничевске, и ове школске 2013/2014. године, по шести пут је организовао циклус такмичења у познавању Православног катихизиса за ученике седмог и осмог разреда.

Од почетка другог полугодишта, на територији Епархије браничевске почело је одржавање локалних такмичења на нивоу општина или више удружених општина на којима је учествовало укупно 168 седмака и 138 осмака.

Захваљујући гостопримству директора даље наведених школа, општинска такмичења су одржана:

Победници ових локалних такмичења су се даље припремали за учествовање у следећем и крајњем нивоу такмичења, Епархијском такмичењу. Епархијско такмичење се традиционално одржава у периоду после Васкрса. У циљу прослављања најрадоснијег празника Цркве, окупили би се ученици из свих делова Епархије првенствено због пројаве јединства Цркве, и наравно због такмичарског дела оваквог догађаја.

У наставку доносимо спискове ученика који су се пласирали за учествовање на Епархијском такмичењу:

СЕДМИ РАЗРЕД

р.бр.

презиме и име

школа

вероучитељ

1. Анђелковић Алекса ОШ „Свети Сава“, Велика Плана Тирнанић Марко
2. Бундало Јована ОШ „Доситеј Обрадовић“, Смедерево Стојановић Љиљана
3. Вељовић Невена ОШ „Вожд Карађорђе“, Водањ Љубисављевић Миленија
4. Галетић Дарко ОШ „Бранко Радичевић“, Седларе Дамјановић Момир
5. Голубовић Јелена ОШ „Јован Јовановић Змај“, Свилајнац Николић Тамара
6. Динић Ана ОШ „Краљ Александар I“, Пожаревац Крстев Слађана
7. Дошљак Сашка ОШ „Моша Пијаде“, Жагубица Јовкић Верица
8. Ђого Марко ОШ „Момчило Поповић Озрен“, Параћин Милановић Катарина
9. Ђорђевић Мирјана ОШ „Вук Караџић“, Ресавица Миљковић Мирослав
10. Ђорђевић Михајло ОШ „Доситеј Обрадовић“, Пожаревац Филиповић Иван
11. Ђурђевић Јелена ОШ „Свети Сава“, Велика Плана Јанковић Радомир
12. Ђурђевић Миле ОШ „Херој Срба“, Осипаоница Пантић Весна
13. Ђуришић Андрија ОШ „Свети Сава“, Велика Плана Јанковић Радомир
14. Ердеш Светлана ОШ „Вук Караџић“, Ресавица Миљковић Мирослав
15. Живковић Анђела ОШ „Димитрије Давидовић“, Удовице Гавриловић Bиолета
16. Ивковић Илија ОШ „Свети Сава“, Пожаревац Николић Ђурђа
17. Јовановић Ивана ОШ „Бранко Радичевић“, Буљане Антанасијевић Биљана
18. Јоковић Илија ОШ „Краљ Александар I“, Пожаревац Крстев Слађана
19. Калиновић Милош ОШ „Јован Јовановић Змај“, Свилајнац Стојановић Младен
20. Лакић Борис ОШ „Бранко Радичевић“, Седларе Дамјановић Момир
21. Марјановић Душан ОШ „Херој Срба“, Осипаоница Пантић Весна
22. Милетић Јелена ОШ „Угрин Бранковић“, Кучево Буквић Вељко
23. Милетић Оливер ОШ „Бранко Радичевић“, Стубица Антанасијевић Биљана
24. Миловановић Марија ОШ „Академик Радомир Лукић“, Милошевац Милошевић Предраг
25. Милојевић Анита ОШ „Деспот Стеван Високи“, Деспотовац Живановић Лука
26. Милошевић Љиљана ОШ „Стеван Синђелић“, Велики Поповић Живановић Ана
27. Милошевић Малиша ОШ „Професор Брана Пауновић“, Каменово Муљајић Ирена
28. Мишчевић Милан ОШ „Миша Живановић“, Средњево Мишчевић Милош
29. Петровић Тијана ОШ „Десанка Максимовић“, Пожаревац Клаћ Данијела
30. Петровић Урош ОШ „Десанка Максимовић“, Пожаревац Клаћ Данијела
31. Прокић Невена ОШ „Краљ Александар I“, Пожаревац Крстев Слађана
32. Савић Викторија ОШ „Миша Живановић“, Средњево Мишчевић Милош
33. Симић Никола ОШ „Доситеј Обрадовић“, Смедерево Стојановић Љиљана
34. Стевановић Марија ОШ „Краљ Александар I“, Пожаревац Крстев Слађана
35. Стојковић Николина ОШ „Стеван Синђелић“, Велики Поповић Живановић Ана
36. Тодосијевић Милица ОШ „Ђура Јакшић“, Орешковица Богић Звездана
37. Трајковић Катарина ОШ „Десанка Максимовић“, Пожаревац Клаћ Данијела
38. Шешић Кристина ОШ „Доситеј Обрадовић“, Смедерево Стојановић Љиљана
39. Шутовић Андрија ОШ „Јован Цвијић“, Костолац Лазаров Дејан

ОСМИ РАЗРЕД

р.бр.

презиме и име

школа

вероучитељ

1. Анђелковић Огњен ОШ „Момчило Поповић Озрен“, Параћин Милановић Катарина
2. Антић Милош ОШ „Јован Јовановић Змај“, Свилајнац Николић Тамара
3. Аћимовић Милан ОШ „Јован Јовановић Змај“, Свилајнац Николић Тамара
4. Веселиновић Петар ОШ „Десанка Максимовић“, Пожаревац Клаћ Данијела
5. Вучковић Сузана ОШ „Ђура Јакшић“, Орешковица Богић Звездана
6. Грујић Предраг ОШ „Краљ Александар I“, Пожаревац Крстев Слађана
7. Донић Јован ОШ „Карађорђе“, Велика Плана Марисављевић-Станојловић Драгана
8. Ђорђевић Владимир ОШ „Десанка Максимовић“, Пожаревац Клаћ Данијела
9. Жабарац Злата ОШ „Академик Радомир Лукић“, Милошевац Милошевић Предраг
10. Живић Ивана ОШ „Сава Ковачевић“, Михајловац Бундало Радомир
11. Живковић Милан ОШ „Угрин Бранковић“, Кучево Буквић Вељко
12. Живковић Милица ОШ „Краљ Александар I“, Пожаревац Крстев Слађана
13. Ивковић Марко ОШ „Милисав Николић“, Божевац Несторовић Владимир
14. Јанковић Александра ОШ „Иво Андрић“, Радинац Весић Борјана
15. Јанковић Никола ОШ „Бранко Радичевић“, Смедерево Видановић Ђурђица
16. Јаношевић Драган ОШ „Јован Јовановић Змај“, Свилајнац Николић Тамара
17. Је Цока ОШ „Иво Андрић“, Радинац Весић Борјана
18. Јовановић Санела ОШ „Милош Савић“, Лучица Чејовић Виолета
19. Калиновић Јелисавета ОШ „Свети Сава“, Велика Плана Јанковић Радомир
20. Љубисављевић Урош ОШ „Деспот Стеван Високи“, Деспотовац Живановић Лука
21. Маринковић Милена ОШ „Бранко Радичевић“, Седларе Дамјановић Момир
22. Марић Слађана ОШ „Доситеј Обрадовић“, Смедерево Стојановић Љиљана
23. Марјановић Александра ОШ „Јован Шербановић“, Рановац Муљајић Ирена
24. Матејић Милош ОШ „Надежда Петровић“, Велика Плана Кордић Горан
25. Милановић Катарина ОШ „Момчило Поповић Озрен“, Параћин Милановић Катарина
26. Миленковић Александра ОШ „Доситеј Обрадовић“, Пожаревац Кочабер Марија
27. Миленковић Јелена ОШ „Вук Караџић“, Ћуприја Милосављевић Ана
28. Миловановић Анђела ОШ „Милисав Николић“, Божевац Несторовић Владимир
29. Милошевић Страхиња ОШ „Краљ Александар I“, Пожаревац Крстев Слађана
30. Михајловић Мартина ОШ „Вук Караџић“, Ћуприја Милосављевић Ана
31. Павловић Лазар ОШ „Надежда Петровић“, Велика Плана Кордић Горан
32. Прица Милица ОШ „Вељко Дугошевић“, Браничево Богичевић Будимир
33. Радојковић Андријана ОШ „Доситеј Обрадовић“, Смедерево Стојановић Љиљана
34. Савић Марија ОШ „Доситеј Обрадовић“, Смедерево Недељковић Немања
35. Симић Јована ОШ „Бранислав Нушић“, Смедерево Матић Жељко
36. Станојловић Тамара ОШ „Моша Пијаде“, Жагубица Јовкић Верица
37. Стојановић Анђела ОШ „Момчило Поповић Озрен“, Параћин Милановић Катарина
38. Стојковић Сања ОШ „Бранко Радичевић“, Седларе Дамјановић Момир
39. Стокић Кристина ОШ „Херој Роса Трифуновић“, Александровац Ковачевић Никола
40. Траиловић Маријана ОШ „Иво Лола Рибар“, Велико Градиште Стојадиновић Ненад
41. Филић Јована ОШ „Карађорђе“, Старо Село Милашиновић Марија
42. Чолић Кристина ОШ „13. октобар“, Ћуприја Глигоријевић Владан

 

Услед обилних падавина и поплава које су погодиле јужни део Епархије, и немогућности свих чланова локалних заједница са територије на којој се простире наша Епархија да присуствују, такмичење највишег ранга за ученике седмог и осмог разреда основних школа за ову годину по одлуци Одбора за просвету и културу је укинуто за ову школску годину.

Иван Филиповић, вероучитељ